Держава взагалі будується на фундаменті, який називається культура
Верчани
Інфо
Фото
Новини
Події
Верча́ни — село в Україні, у Стрийському районі Львівської області. Населення становить 1594 осіб. Орган місцевого самоврядування — Підгірцівська сільська рада.

Історія
Перша згадка про Верчани є у грамоті Яна Тарновського від 23 квітня 1400 р., коли він проводив межу з сусідніми селами Лотатники, Ярошин демнею, Репехович демнею, Хильчич демнею, Михалковом, Коморовом.

1 серпня 1934 р. в Стрийському повіті Станіславівського воєводства було створено гміну Дашава з центром в Дашаві. В склад гміни входили сільські громади: Ходовичі, Дашава, Гельсендорф, Комарів, Лотатники, Олексичі, Підгірці, Стриганці, Піщани (в 1934 році село мало назву Татарське), Верчани і Йосиповичі.

24 грудня 2018 року громада УПЦ МП перейшла під юрисдикцію Української Помісної Церкви.
Сучасність
Є супермаркет Джміль. На окраїні села знаходиться сервіс доставок та відправлень ТОВ Нова пошта. В центрі села знаходиться Школа I-II ступенів. На ще одній окраїні села проходить залізничний шлях Стрий-Ходорів, є залізничний міст по якому можна піти до Стрия пішки за 30 хвилин.
Пам'ятки
1. Дерев'яна дзвіниця церкви святого Архистратига Михаїла (XVIII ст., 1826 р.). Внесена до реєстру пам'яток архітектури національного значення за охоронним номером 1439.
2. Дерев'яна церква святого Архистратига Михаїла (1826 р.). Внесена до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення за охоронним номером 2048–м.
3. Сучасна церква.
4. Народний дім, бібліотека.

Новини відсутні
Події відсутні