Держава взагалі будується на фундаменті, який називається культура
Школа мистецтв с.Братківці
Інфо
Фото
Новини
Події

       Історія  дитячої школи мистецтв с.Братківці

          Стрийського району  Львівської  області.

 

1991 рік… Це був знаменний рік у житті нашого народу. Ми стали незалежною суверенною державою. Ніхто не заперечить, що майбутнє нації                   -  це її діти. І  саме від їхнього  виховання  залежить  стабільність  і  впевненість у завтрашньому  дні.

     Кажуть, село Братківці,  що на Стрийщині,  має важливу прикметну ознаку- велику кількість вихідців, які здобули вчительську професію. Зрештою, тут живе багато гарних і дуже талановитих людей. На всю округу Братківці прославилися тим, що з давнини тут виплітають дивної краси вироби з лози. На початку XX-го століття  село мало свій аматорський  театральний  гурток, великий церковний хор. У центрі села височіє пам’ятник  писанці. Є тут своя школа мистецтв з численними філіалами, народжена разом з нашою державою. У 2016 р. їй виповнилося 25 років.

За роки своєї діяльності школа виросла у потужний мистецький заклад, який примножує музичні, художні, хореографічні традиції рідного краю. Школа сприяє відродженню національної культури, а творчі колективи добре знані не тільки в районі, а й за межами області та цілої України.

     Першим директором школи став Бурак В.В., талановитий керівник та педагог. Згодом цю роботу продовжила його дружина  Бурак М.Б.  Наступним керівником, який і до цього часу очолює колектив школи є випускник Львівської державної консерваторії ім.М.Лисенка – Юник Юрій Степанович.

    Школа працює у двох напрямках: музичному і мистецькому. У школі працює шість відділів, на яких навчається 283 учні. Успіх вихованців школи значною мірою залежить від викладачів, фаховий рівень яких дуже високий. У школі працює 40 викладачів, з них – 13 викладачів вищої категорії, 1 –викладач-методист, 8 викладачів мають звання «Старший викладач».

 Учні школи постійно беруть участь у обласних, всеукраїнських музичних , художніх конкурсах і повертаються до дому з нагородами. Наприклад: Лесенко Леся диплом І-ступеня на Міжнародному конкурсі- фестивалі «Стрийські потоки», Матвєїчева Вікторія – диплом І-ступеня на Всеукраїнському конкурсі «Щасливі долоні», Войтків Влад- диплом І-ступеня Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої». Учні  Тимчишин Роман, Вінців Олег, Мельник Андрій-  дипломи  учасників Всеукраїнського проекту «Просто небилиці» та багато інших.

      Та це ще не все, чим гордиться школа. Два творчі колективи заслужено носять звання «Народний». Це – камерний хор «Унісон» (диригент Ю,Юник) та оркестр народних інструментів (керівник  В.Кисіль). Оркестр має неабиякі мистецькі здобутки: дипломант обласного фестивалю оркестрів народних інструментів «Кобзареві струни», - диплом ІІІ-ступеня в обласному конкурсі «Музична скарбниця»; диплом ІІ-ступеня  ІV- Всеукраїнського конкурсу «Візерунки Прикарпаття»; диплом І-ступеня обласного фестивалю-конкурсу «Музичний розмай».   Хор «Унісон»  має свою славну історію. Заснований він одночасно зі школою – у 1991 році. Хор має чимало нагород  як на обласних, всеукраїнських так і на міжнародних конкурсах та фестивалях. Хор спільно з оркестром  побував з концертами у Франції, Німеччині та неодноразово концертував у Польській Народній Республіці,  де  співав  Архиєрейську Службу Божу у церкві «Воздвиження Чесного Хреста  м. Краків та у  УГКЦ  м. Ярослава та спільно з священниками  Української діаспори у Польщі  відслужили панахиду на могилі  автора державного гімну М.Вербицького. Хор  також  побував з концертами   на  Східній  та Центральній Україні. Хор поправу гордиться своїми здобутками- це диплом І-ступеня на V-міжнародному фестивалі ім.   о.Северина Сапруна; лауреат премії  «Гран-прі» всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Джерела Моршина»; лауреат І-го ступеня  обласного огляду-конкурсу хорових колективів, присвяченого 130-річчю від дня народження М.Леонтовича та 100-річчю від дня народження Є.Козака; лауреат ІІ-премії в номінації «Камерні хори» обласного огляду-конкурсу присвяченого 200-річчю від дня народження  М.Вербицького. У травні 2016 р. хор взяв участь у святкуванні 150-ї річниці від дня народження українського державотворця Михайла Грушевського у м. Києві. А ще – і це найголовніше – у Патріаршому Соборі Української греко-католицької церкви  м. Києва   хор «Унісон» співав Архієрейську Службу Божу спільно з Блаженнійшим  Святославом Шевчуком.

   Школа дала путівку в життя багатьом випускникам, які пов’язали своє життя з музикою та продовжили своє  навчання у вищих музичних  закладах  Дрогобича, Львова, Донецька, Києва.  Вони є неодноразовими переможцями  Всеукраїнських  та  міжнародних  конкурсів. Такі  як Бобанич Володимир, Косилач Ігор ,Юник Ростислав, Сенів Христина, Комаров Віктор, Шимкова Юлія, Мушинська Віталія, Рапій Зоряна,Івасів Тарас, Чехінда Богдан, Юник Андрій, Лесишин Софія, Тучапський Назар, Пацула Іванна, Питлак Зеновій  та багато інших.

      Музика – це великий дар Божий і виконувати  її , та навіть слухати  – велике людське щастя. Тому, у житті   кожної дитини, яка навчається у дитячій школі мистецтв с.Братківці,  мистецтво дає натхнення жити й робити щось корисне і цікаве у цьому світі, робить дітей добрішими і співчутливішими, вчить любити ближніх , любити свою рідну землю.

 

 

Новини відсутні
Події відсутні